Dövmelerimi Sildiriyorum!

Macerama başlamadan önce belirtmek isterim ki; Tedaviden istediğim sonucu alana kadar hiçbir şekilde klinik/doktor vs. ismi vermeyeceğim. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemiyorum. Bende bu serüvene para harcayarak giriyorum. Tedaviden memnun kalırsam tedavi olduğum yerin bilgisini paylaşacağım. 

Paylaştığım fotoğrafları klinikler, merdiven altı yerler çalmasın diye üstlerine ismimi yazıyorum. İnternette gördüğünüz paylaşımların birçoğu o kliniklere ya da doktorlara ait değil.

Bu tedaviye girip girmeme konusunda çokça düşündüm karar vermem oldukça zor oldu fakat bunu  isteme sebebim çok ağır bastı. Amatörce yapılmış dövmeler ile yaşamaktansa en azından bir şansımın olduğunu bilme ümidiyle sildirmeye karar verdim. Sonuçları çok daha kötü olabilir ama artık girdim bir yola.

İşlemlere başlıyorum. Dövmelerin ilk halleri bu şekilde. Bazı yerler profesyonelken bazı yerler amatörce yapılmış.

1.Seans Serüveni (22.12.2020)

İşlem yapılmadan 10dk önce uyuşturması için krem sürülüyor, kremin çokta bir işe yaradığı söylenemez acı çok dayanılmayacak safhada. Mazoşist değilseniz acının dayanılmaz olduğunu kabul edersiniz. Kesinlikle acısız diyen yerlere de inanmayın. Bilek ve kolumdaki dövme toplamda 10dk’da işlem gördü. Cihazın derecesi başlangıç seviyelerindeydi ilk işlem olduğu ve deri tahriş olmasın diye.

İlk seanstan 3 saat sonra

Beklediğim gibi bir görünüme sahip olmadı. Kanama veya yanık gibi bir görüntü yok. Ağrı, sızıda oluşmadı sadece hafif kızarıklık ve şişiklik mevcut. Daha fazla belirgin bir şey olmamasının nedeni kullanılan cihazın piyasadakilerden daha farklı olması ve başlangıçta olduğumuz için düşük ayarda işlem yapılması.

İlk seanstan 1 gün sonra (23.12.2020)

Şişiklik ve kızarıklık gitti silimle alakalı belirgin bir şey yok. Doktorun önerdiği 3 tane kremi karıştırarak günde 2 defa sürüyorum. Normal hayatıma döndüm kolumu ve elimi sıkıntısız kullanabiliyorum. Daha fazla belirgin bir şey olmamasının nedeni kullanılan cihazın piyasadakilerden daha farklı olması ve başlangıçta olduğumuz için düşük ayarda işlem yapılması.

İlk seanstan 1 hafta sonra (30.12.2020)

1 hafta geçti şuan fark edilebilir hiçbir şey gözlemleyemedim. Ufak bir kıpırdama olsaydı keşke 🙁

2.Seans Serüveni (10.02.2021)

Yaklaşık 1.5 ay sonra 2 seansı yaptırıyorum. İşlem yapılmadan 15dk önce krem sürüldü, krem 3/1’ni kayboluyor geri kalanı da siliyorlar. İşleme başlanmadan önceki hali bu şekilde.

İkinci seanstan 3 saat sonra

Cihazın derecesi artırılarak işlem yapıldı, gerçekten dayanılmayacak bir acı. Bir süre sonra acıya dayanabiliyorsun ama hiç hoş bir durum değil işlem sonuna kadar çekilen. İlk seansa göre çok fazla kızarıklık ve acı var. Lazerin yapıldığı bölgeler yine hafifçe şişti.


⇒Soru ve düşüncelerinizi konu altında yorum yaparak belirtirseniz herkes faydalanmış olacaktır. ⇐

 

3.Seans Serüveni (22.04.2021)

2 ay sonra 3.seansa geldim. Yine uyuşması için sürülen ama hiçbir işe yaramadığını düşündüğüm kremi sürüp 15 dk uyuşmasını bekliyorlar. Yine dövme de gözle görülür bir şey yok silinme vs. Krem silindikten ve işleme başlanmadan önceki hali bu şekilde.

Üçüncü seanstan 5-6 saat sonra

“Ben mazoşistim” diyen kim varsa bu acıyı bir tatsın. Ne mazoşistliği kalır ne erkekliği. Cihazın derecesi yine arttırıldı.  Her seansta dayanılmayacak acı artıyor. Gözümden yaş gelmemesi için kendimi zor tuttum.

Yine kızarıklık ve şişiklik mevcut ama ortalama 1 gün içerisinde şişlik iniyor, kızarıklık bir süre kalıyor. İşlemden sonra 1 hafta kremleri sürmeye devam ediyorum.

 

15 yorum

  1. bende sildirmeye başladım ama benim cihaz seninkine göre daha kötü olduğunu araştırdım. yakından takip edeceğim seni aynı zamanda gidiyoruz sanırım sildirmeye

  2. bende bugün başladım. sanırım aynı yere gidiyoruz yazdığın gibi dövme sildirme çok acılıymış. Dayanacak takatim yok.

  3. umarım istediğin sonucu alırsın dostum başarılar. Benim dövmelerim çok küçüktü hafif bir gölgeleme kaldı.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir